T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarım ve Orman Bölge İl Müdürleri Diyarbakır’da

Yayın Tarihi : 29.11.2021

​Diyarbakır Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu , Tarım ve Orman Bakanlığı Islah ve Geliştirme Daire Başkanı Adem Bölükbaşı, İl Müdürümüz Mustafa Ertan Atalar ve bölgeden 16 ilin Tarım ve Orman İl Müdürlerinin katılımıyla 26.11.2021 tarihinde İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda "Etkiyap İzleme ve Değerlendirme Toplantısı" gerçekleştirildi.

İl Müdürlerinin yanısıra İl Müdür Yardımcıları, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürleri ve ilgili teknik elemanlarının da katılımıyla Etçi ve Kombine Irkların Suni Tohumlama Uygulamaları ile Yaygınlaştırılması Projesi tüm konularıyla geniş bir şekilde değerlendirildi. 

Tarım ve Orman Bakanlığı Islah ve Geliştirme Daire Başkanı Adem Bölükbaşı ile konusunda sorumlu bakanlık personellerinin katılımıyla gerçekleşen toplantı iki grup olarak düzenlendi. Sabah yapılan oturuma Hakkari, Şırnak, Kilis, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Tunceli illeri, öğleden sonra yapılan oturuma Malatya, Elazığ, Bingöl, Diyarbakır, Adıyaman, Batman, Mardin Şanlıurfa illeri katıldı.

Proje kapsamında her il 2015'ten bu yana yaptığı suni tohumlama sayını, suni tohumlamadan doğan buzağı sayısını, ayrılan bütçenin ne şekilde kullanıldığını paylaşırken çalışmanın hangi koşullarda yapıldığına ve yaşanılan güçlüklere değinerek önerilerde bulundu.