T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Ekinokokkozis Hastalığı İle Mücadele Projesinin Tanıtımı Yapıldı

Yayın Tarihi : 12.11.2021

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından işbirliğiyle hazırlanan Ekinokokkozis hastalığı ile mücadele projesinin tanıtımı yapıldı.

Yenişehir ilçesi Yaytaş mahallesinin Örnek mezrasında, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından işbirliğince hazırlanan Ekinokokkozis hastalığı ile mücadele projesinin tanıtımı yapıldı. Sağlıklı insan için sağlıklı hayvan sloganı ile yapılan tanıtım programına Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Hüseyinoğlu, Hayvan Sağlığı ve Yetiştirciliği Şube Müdürü Necattin Gönç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Bircan, Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı M.Kasım Aydın, Tarım ve Orman İl Müdürülüğü  ve Büyükşehir Belediyesinde görevli veteriner hekimler ile yetiştiricilerimiz katıldı. Programda Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı M. Kasım Aydın ve İl Müdürümüz Mustafa Ertan Atalar,  Ekinokokkozis hastalığı hakkında yetiştiricilere bilgilendirme yaptı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Atalar;  Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen ilaçların tespit edilen köpeklere verilmek üzere hayvan sahiplerine dağıtılacağını ve İl Müdürlüğümüzde görevli veteriner hekimleri tarafından ilacın kullanım şekli hakkında hayvan sahiplerinin bilgilendirileceğini belirtti. Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen ilaçlar köpeklere verildikten sonra program sona erdi.