T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Yaş Koza Üretimin Artırılması Farkındalık Eğitimi Düzenlendi

Yayın Tarihi : 8.11.2021

Bakanlığımızca İpek Böcekliğini Geliştirme Projesi (III. Tarım Ve Orman Şurası Eylem Planı) kapsamında: İlimizde 2-4 Kasım 2021 tarihleri arasında Bakanlık temsilcileri, Kozabirlik Yönetim Kurulu, Tunceli ve Bingöl illerinden ilgili teknik personel ve proje sahibi üreticilerin katılımıyla eğitim toplantısı düzenlendi.

02 Kasım 2021 tarihinde Kulp İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen yaş koza üretimin artırılması farkındalık eğitime; Bakanlık yetkilileri, İl Müdürümüz Mustafa Ertan Atalar, Kulp Kaymakamı Mustafa Gözlet, İl Müdür Yardımcımız Mehmet Hüseyinoğlu, Bursa Koza Birlik Yönetim Kurulu üyeleri ile Kulp İlçesinde ipek böceği yetiştiriciliği yapan yaklaşık 200 üretici katıldı.

3-4 Kasım 2021 tarihlerinde ise İl Müdürlüğümüz Konferans salonunda Tunceli ve Bingöl illerinde ve ilimizde İpek Böcekçiliğini Geliştirme Projesini yürüten 40 katılımcıya uygulama/değerlendirme üretim süreci konularında eğitim verildi.

 İlimizde 3 gün süren eğitimde İpek böcekçiliği üretimindeki olası sıkıntılar, ipek böcekçiliğinin geliştirilmesi ve koza üretiminin artırılması konularında bilgilendirme yapıldı.