T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Afet Ve Acil Duruma Hazırlık Ve Müdahale Süreçlerine İlişkin Toplantı Yapıldı

Yayın Tarihi : 4.11.2021

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Tarım ve Orman Hizmet Grubu ana çözüm ortağı olarak, destek çözüm ortakları ile 26.10.2021 tarihinde Afet ve Acil Duruma Hazırlık ve Müdahale Süreçlerine ilişkin toplantı yapıldı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün 29.09.2021 tarih ve E-72345984-692.05-147335 sayılı yazısına istinaden, T.A.M.P. Planının işleyişi ve koordinasyonun sağlanması için Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Tarım ve Tarım ve Orman Hizmet Grubu ana çözüm ortağı olarak, destek çözüm ortakları ile 26.10.2021 tarihinde saat 14.00 'da Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Sivil Savunma ve Seferberlik Birimi tarafından toplantı yapıldı. Destek Çözüm Ortakları olarak toplantıya İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, TMO Diyarbakır Şube Müdürlüğü, İl Gıda Kontrol Müdürlüğü, İl Gümrük Müdürlüğü, D.S.İ. 10. Bölge Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Büyükşehir Belediyesi, İl Afad katıldı.

Yerel Düzey Tarım ve Orman Hizmet Grubu yöneticisi başkanlığında yapılan toplantıda; Tarım ve Orman İl Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan Yerel Düzey Tarım ve Orman Hizmet Grubu Operasyon Planına ilişkin, İl Afet Müdahale Sistemi içinde yer alan ana ve destek çözüm ortaklarının görev ve sorumluluklarını, diğer hizmet grupları ile olan ilişkilerini, afet ve acil duruma hazırlık ve müdahale süreçleri ile etkin koordinasyon için gerekli olan hizmet grup teşkilini, ekipman ve insan kaynakları planlamasına yönelik durum değerlendirmesi yapıldı.