T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Kedi Köpek Ve Gelinciklerin Kimliklendirilmesi Ve Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelik Kapsamında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Yayın Tarihi : 29.6.2021

Kedi, köpek ve gelinciklerin kimliklendirilmesi ve kayıt altına alınmasına dair yönetmelik kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda Serbest Veteriner Hekimler ile bilgilendirme ve eğitimi toplantısı gerçekleştirildi.

08.06.2021 tarihinde Diyarbakır Tarım ve Orman Müdürlüğü İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar ve Diyarbakır Veteriner Hekimler Oda Başkanı Zeki Kanay tarafından kedi, köpek ve gelinciklerin kimliklendirilerek kayıt altına alınmasına ilişkin protokol imzalanmıştı. Protokol ile beraber Diyarbakır ilimizdeki sahipli kedi, köpek ve gelinciklerin kimliklendirilerek kayıt altına alınması faaliyetleri, İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimizin yanı sıra ilimizde faaliyet gösteren veteriner klinikleri (serbest veteriner hekimler) tarafından yürütülecek.

 Kedi, köpek ve gelinciklerin kimliklendirilmesi ve kayıt altına alınmasına dair yönetmelik kapsamında 22.06.2021 tarihinde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda Serbest Veteriner Hekimler ile bilgilendirme ve eğitimi toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Diyarbakır Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Dr. Zeki Kanay, ilimizde faaliyet gösteren Serbest Veteriner Hekimler ve görevli personeller katıldı. Kedi, köpek ve gelinciklerin kimliklendirilmesi ve kayıt altına alınması çalışmalarının başlatılması konularında bilgilendirme yapılarak karşılıklı soru ve cevapların ardından toplantı sona erdi.