T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü Personellerine Bağcılıkta Yetiştiricilik Hastalık ve Zararlıları Konularında Eğitim Verildi

Yayın Tarihi : 28.2.2020

Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü teknik personellerine bağcılıkta yetiştiricilik, hastalık ve zararlılar ile ilgili 18.02.2020 tarihinde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda hizmet içi eğitimi verildi.

 Bağcılık Yönetmeliği 2020 Yılı Çalışmaları doğrultusunda Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğümüz koordinasyonunda Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda 18.02.2020 tarihinde, Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü teknik personellerine yönelik 1 günlük hizmetiçi eğitimi verildi. Eğitimde Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümünden Prof. Dr. Gültekin Özdemir, Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma Enstitü Müdürlüğünden Bağ Virüs Hastalıkları Uzmanı Yüksek Ziraat Mühendisi Osman Çiftçi, Bağ Fungal Hastalıkları Uzmanı Ziraat Yüksek Mühendisi Emel Ören, Bağ Bakteriyel hastalıkları Uzmanı Ziraat Yüksek Mühendisi Deniz Çaplık, Bağ Zararlıları Uzmanı Ziraat Yüksek Mühendisi Mustafa Ataş tarafından bağcılıkta yetiştiricilik, hastalık ve zararlılar ile bu konularda yapılan son araştırma çalışmaları ve gelişmeleri içeren bilgiler verildi. Eğitim katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla son buldu.