T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Diyarbakır Toprağı 300 Bin Fidanla Buluştu

Yayın Tarihi : 12.11.2019

'11 Milyon Ağaç, Bu Gün Fidan Yarın Nefes' sloganıyla yola çıkan 'Geleceğe Nefes' Projesi kapsamında düzenlenen etkinliklerle 300 bin fidan Diyarbakır'da toprakla buluştu.

'11 Milyon Ağaç, Bu Gün Fidan Yarın Nefes' sloganıyla yola çıkan 'Geleceğe Nefes' Projesi kapsamında düzenlenen etkinliklerle 300 bin fidan Diyarbakır toprağıyla buluştu. Proje kapsamında Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, önceki dönem Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Ak Parti Diyarbakır Milletvekilleri, Ebubekir Bal ve Oya Eronat, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül,  İl Müdürümüz Mustafa Ertan Atalar, İl Müdür Yardımcılarımız, üniversite öğrencileri ve halkın yoğun katılımıyla Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi Kampüsünde gerçekleştirilen fidan dikimi törenine katıldılar.

Ardından Diyarbakır Stadyumuna geçilerek Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Anadolu Kamuda Çalışan Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Kayapınar İlçesinde bulunan Diyarbakır Stadyumu bahçesinde oluşturulan Şehitler Ormanı'nda fidan dikti. Şehitler Ormanı fidan dikme törenine Vali Güzeloğlu, önceki dönem Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Ak Parti Diyarbakır Milletvekilleri, Ebubekir Bal ve Oya Eronat, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, İlimizin üst düzey yetkilileri, İl Müdürümüz Mustafa Ertan Atalar, İl Müdür Yardımcılarımız, Şehit aileleri ve gaziler, kurum müdürleri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. 

Vali Güzeloğlu, 5 bin ağacın dikileceği Şehitler Ormanı'nın hayırlara vesile olmasını diledi. Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler, üzerinde adının yazılı olduğu fidanı dikerek can suyu verdi. Şehitlerin adının yazılı olduğu fidanların dikildiği alanda Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler, Şehit İl Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okan'ın anısına fidan dikerek can suyu verdiler. Fidan dikme töreni çekilen toplu fotoğrafların ardından sona erdi.