T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Halk Elinde Anadolu Mandasının Islahı Ülkesel Projesi Kapsamında Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

Yayın Tarihi : 22.10.2019

"Halk Elinde Anadolu Mandasının Islahı Ülkesel Projesi" kapsamında Diyarbakır ve İstanbul İllerinde uygulanan alt projelerin 2019 yılı Proje Yürütme Kurulu toplantısı yapıldı.

"Halk Elinde Anadolu Mandasının Islahı Ülkesel Projesi" kapsamında Diyarbakır ve İstanbul İllerinde uygulanan alt projelerin 2019 yılı Proje Yürütme Kurulu toplantısı 17.10.2019 tarihinde Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Hayvancılık ve Su Ürünleri Araştırmaları Daire Başkanlığı Büyükbaş Hayvancılık Çalışma Gurubu Sorumlusu Veteriner Hekim Dr. Kürşat Alkoyak başkanlığında projelerin yürütüldüğü İl Tarım ve Orman Müdürlüklerinde projeden sorumlu Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürleri,  teknik elemanlar, proje liderleri ve proje teknik elemanları katıldı.

Toplantıda; ilgili uygulama talimatı  kapsamında yapılması gereken iş ve işlemler, projenin hedefleri, projede yer alan  yetiştiricilerin durumu ve  sorunları görüşüldü. Proje çalışmaları sırasında karşılaşılan problemler ve bunlara ilişkin çözüm önerileri hakkında bilgi alışverişi yapıldı. Söz konusu projelerle ilgili 2019 yılı çalışmaları incelenerek yürütme kurulu gündem maddelerinin görüşülmesiyle toplantı sonlandırıldı.