T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Eğil Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğünde Badem Çalıştayı Düzenlendi

Yayın Tarihi : 15.10.2019

Eğil Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğünce bölgenin yerel ürünü olan ve son yıllarda ilçenin güzide ürünü arasında yerini alan badem tarımının tüm yönlerini değerlendirmek amacıyla badem çalıştayı düzenlendi.

Eğil Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğünce bölgenin yerel ürünü olan ve son yıllarda ilçenin güzide ürünü arasında yerini alan badem tarımının tüm yönlerini değerlendirmek amacıyla 11.10 2019 tarihinde Eğil Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü toplantı salonunda badem çalıştayı düzenlendi. Çalıştaya çiftçiler, Eğil Badem Üreticileri Birliği Eğil Tarım ve Orman İlçe Müdürü Necip Suat Demirbaş ve Dicle Tarım ve Orman İlçe Müdürü Murat Ödoğlu katıldı.

Programda konuşan İlçe Müdürü Necip Suat Demirbaş, badem çalıştayının; badem üretim alanları ile kalitesinin arttırılmasında, bitki koruma hizmetleri ile bitki besleme tekniklerinin çiftçilere benimsetilmesinde, ürünlerin işleme ve paketleme sisteminin geliştirilmesi konularında büyük yarar sağlayacağına değinerek, "İlçe Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisleri tarafından çiftçilerimizin uyguladıkları yanlışlıklar ve eksikler çiftçilere gösterilmiş olup badem tarım takvimi oluşturuldu. Çiftçilerimizin uyguladıkları yanlışları tekrarlanmaması durumunda ve doğru zamanda doğru uygulama yapması ile gelirlerimizde çok ciddi bir artışın olacağı bilgisi çiftçilerimize verildi." dedi.